Pijani kierujący

Funkcjonariusze straży miejskiej w trakcie prewencyjnej kontroli miasta zwracają szczególną uwagę na wszelkie zagrożenia na terenie naszego miasta.

Podczas kontroli miasta, dnia 10.06.2017 r. w godzinach popołudniowych, strażnicy miejscy ujęli mężczyznę, który używał przez szybę własnego auta, słów aroganckich wobec strażników. 
W celu wyjaśnienia zachowania kierującego, strażnicy pojechali za w/w, ujawniając wówczas, iż kierujący autem nie ma zapiętych pasów, a po zatrzymaniu się kierującego, wyczuli woń alkoholu. Wezwano patrol Policji, który po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu stwierdził 0,37 mg/dm3.

Kolejne zdarzenie miało miejsce tego samego dnia około godziny 23:10. Patrol Straży Miejskiej zauważył samochód osobowy, który miał trudności ze zjazdem z ulicy Wojska Polskiego w ulicę Edwardów, a następnie „cudem” uniknął zderzenia z sygnalizatorem świetlnym, kontynuując jazdę lewym pasem ruchu.  Wobec powyższego patrol postanowił zatrzymać pojazd. Pomimo wielokrotnego użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazd nie zatrzymał się. Na szczęście prędkość auta była mała, co umożliwiło strażnikom wyjęcie kluczyków ze stacyjki i unieruchomienie pojazdu. Kierowcą okazała się kobieta, która na tylnych siedzeniach przewoziła dwójkę dzieci. Zachowanie kobiety wskazywało na stan nietrzeźwości. W związku z tym wezwano patrol Policji, który po kontroli stanu trzeźwości ujawnił około 3 0/00 alkoholu w wydychanym powietrzu.Podczas czynności prowadzonych przez Policję, strażnicy zaopiekowali się dziećmi do czasu odbioru ich przez rodzinę.

 

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności