Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych!

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych!

Straż Miejska w Bełchatowie sprawuje szczególny nadzór w okresie jesienno-zimowym nad osobami bezdomnymi i miejscami przebywania tych osób.
Osoby bezdomne przebywają w bardzo złych warunkach, potrzebują pomocy medycznej lub socjalnej.  W związku z powyższym strażnicy prowadzą kontrole i odwiedzają znane im z poprzedniego sezonu miejsca przebywania tych osób.
Każdorazowo wszystkim osobom bezdomnym, z którymi spotykają się strażnicy proponowana jest pomoc oraz przekazywane są informacje dotyczące schronisk, noclegowni czy miejsc, w których mogą skorzystać z czystej odzieży oraz otrzymać ciepły posiłek.
Współpracujemy ze Schroniskiem dla osób bezdomnych, z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Policją i Pogotowiem Ratunkowym, by skutecznie zadbać o ich zdrowie i życie.

Z uwagi na fakt, że nie wszystkie miejsca przebywania osób bezdomnych są znane strażnikom, zachęcamy mieszkańców do współpracy i prosimy o zgłaszanie pod bezpłatnym całodobowym numerem telefonu 986 informacji dt. miejsc przebywania lub osób znajdujący się w stanach zagrażających ich zdrowiu i życiu.  

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności