Bełchatowscy strażnicy w biegu na Monte Cassino !

 Bełchatowscy strażnicy w biegu na Monte Cassino !

Rano 10 maja z Łodzi wystartowali biegacze w ramach sztafety na Monte Cassino pod hasłem ,, Cześć i chwała bohaterom??. Do pokonania mają 1920 kilometrów. Trasa biegnie przez Polskę, Słowację, Austrię i Włochy. Każdy z biegaczy będzie miał w sumie do przebiegnięcia 200 km. Udział bierze 35 osób, a  naszą Straż godnie reprezentuje trzech strażników miejskich: Piotr Michalak, Jakub Król oraz Sebastian Szymanowski.

W ten sposób chcą uczcić setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Ich celem jest dotarcie do Monte Cassino 18 maja by wziąć udział w uroczystościach, które  odbędą się w tym pamiętnym dla polskich żołnierzy miejscu, gdzie w tym roku będzie obchodzona 74 rocznica zdobycia Monte Cassino. Na cmentarzu wojskowym pod Monte Cassino spoczywa obecnie 1071 poległych we Włoszech żołnierzy polskich oraz ich dowódca ? generał Władysław Anders

            To wspólna inicjatywa strażników miejskich z Bełchatowa i Łodzi, którzy po podjęli trud zdobycia Monte Cassino. Jest to wymagająca trasa, a strażnicy muszą wykazać się doskonałą kondycją fizyczną jak i psychiczną. Wierzymy, że nasi dzielni strażnicy podołają temu wyzwaniu.

Mocno trzymamy kciuki, z nadzieją że godnie będą reprezentowali Straż Miejską Bełchatów oraz całe miasto Bełchatów na Monte Cassino.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności