Bezpieczne wakacje - zajęcia profilaktyczne ze Strażą Miejską

Bezpieczne wakacje - zajęcia profilaktyczne ze Strażą Miejską

Bezpieczne wakacje – zajęcia profilaktyczne ze Strażą Miejską

W dniach 11-13.06.2018 r. pod Honorowym Patronatem Pani Prezydent Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej, strażnicy miejscy z Zespołu ds. Nieletnich i Profilaktyki Szkolnej przeprowadzili cykl zajęć profilaktycznych w sali widowiskowo-teatralnej Gigantów Mocy dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół samorządowych.
Tematem zajęć były „ Bezpieczne wakacje”.
Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadchodzą tak wyczekiwane przez dzieci i młodzież WAKACJE. Będzie to czas odpoczynku, zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie można zapominać jednak o bezpieczeństwie. Każdy musi zwracać szczególną uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia. W trakcie zajęć strażnicy uczyli dzieci i młodzież, jak bezpiecznie korzystać z wakacyjnego wypoczynku. Uświadamiali uczniom zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać oraz jak być odpowiedzialnym za bezpieczeństwo własne i innych. Utrwalali zasady powiadamiania odpowiednich służb w sytuacji zagrożenia i gdzie można uzyskać pomoc.
W zajęciach udział wzięło około 5000 uczniów.
Dziękujemy nauczycielom i opiekunom, a przede wszystkim dzieciom za czynny udziału w zajęciach.

Drodzy uczniowie życzymy Wam wakacyjnych radości, odpoczynku, słońca, bezpiecznych przygód, podróży i dużo sportowej zabawy!
Do zobaczenia we wrześniu!

Opracowała mł. strażnik Jagoda Nieborak

 

 

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności