Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo w okresie zimowym !

Szanowni Mieszkańcy!

Nieodśnieżony lub śliski chodnik, niewątpliwie może być przyczyną groźnego wypadku. Dlatego też, informujemy, że na właścicielach nieruchomości ciąży obowiązek uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników przylegających do nieruchomości oraz usuwania nawisów śniegowych i sopli z dachów.

Apelujemy do Państwa o wrażliwość i zwracania uwagi na osoby wymagające pomocy.

Okres zimowy jest szczególnie trudny z oczywistych względów dla osób starszych samotnie zamieszkujących oraz osób bezdomnych. Stale kontrolujemy miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, by uchronić je przed zamarznięciem. Osoby te przewożone są do Schroniska dla Osób Bezdomnych, szpitala lub udzielane są im informacje o placówkach, gdzie mogą uzyskać pomoc w postaci noclegu, wyżywienia, czy pomocy materialnej i finansowej.

Nie bądźmy obojętni na widok osób potrzebujących!

Wszelkie informację dotyczące osób, które wymagają wsparcia prosimy kierować pod bezpłatny całodobowy numer telefonu 986.

Pragniemy również przypomnieć, o przygotowaniu samochodów do okresu zimowego.  Mogą pojawić się w tym okresie problemy z uruchomieniem pojazdów. W przypadku pojazdów, które „odmówiły posłuszeństwa” strażnicy miejscy pomogą w ich uruchomieniu.

 

Opracowała: strażnik Jagoda Nieborak

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności