Drodzy mieszkańcy

Rozpoczął się okres jesienno-zimowy, w związku z tym Straż Miejska przypomina o usuwaniu liści, błota oraz śniegu i lodu z chodników przylegających bezpośrednio do posesji.
Przypominamy również o wyczyszczeniu rynien, by w mroźne i śnieżne dni nie budowały się nad chodnikami sople i nawisy śnieżne zagrażające bezpieczeństwu przechodniów. Pamiętajmy o niezwłocznym usuwaniu tych sopli i śniegu z dachów.
Należy również pamiętać o zakazie wypalania śmieci w piecach oraz ogródkach.  

Jeśli ktoś będzie się uchylać od obowiązku utrzymywania czystości i porządku na chodnikach oraz swoich posesjach, strażnicy miejscy mogą w takim wypadku wręczyć mandat w wysokości nawet do 500 złotych.  Warto zaznaczyć, że właściciela nieruchomości można obarczać winą z powództwa cywilnego za skutki wypadków spowodowanych brakiem dbałości o chodnik. Zatem, jeśli ktoś poślizgnie się na nieuprzątniętym chodniku i złamie nogę lub dozna dotkliwych potłuczeń, skutki mogą być znacznie dotkliwsze niż grzywna. Poszkodowana osoba takiego wypadku może zażądać od właściciela nieruchomości zwrotu wydatków na leczenie, zadośćuczynienia pieniężnego za krzywdę, renty w przypadku utraty zdrowia lub kalectwa oraz pokrycia innych strat, np. utraconego dochodu.

Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych!

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności